Gizlilik Politikası

Biz Kimiz?
https://rebenefit.com.tr/ adresindeki web sitesi REBENEFİT BİLGİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DANIŞMANLIK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından sahip olunmakta ve bakımı yapılmaktadır, iş merkezi ve kayıtlı adresi 109 Bulgaristan Bulvarı, Vertigo İş Kulesi, 1404. kat, Sofya, Bulgaristan’da bulunmaktadır. Ticaret siciline Kayıt Ajansı’nda UIC 206162139 altında kayıtlıdır. Web siteleri aracılığıyla kişisel veri toplar veya işlerse, REBENEFİT BİLGİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DANIŞMANLIK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, Web sitelerinde toplanan kişisel verilerinizin işlenmesi için veri denetleyicisi olarak hareket eder.

Bu Gizlilik Politikasında, “biz”, “bize” veya “bizim” ifadeleri duruma göre RREBENEFİT BİLGİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DANIŞMANLIK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ bir parçası olan üye firmaları ifade eder. “Siz” ve “sizin” ifadeleri web sitemizin kullanıcılarına atıfta bulunur. Kişisel bilgilerinizi korumanın önemini kabul ediyor ve işlediğimiz tüm ülkelerde geçerli veri koruma yasalarına uygun olarak sorumlu bir şekilde işlemeye kararlıyız. Bu nedenle, Web sitelerimizi ve/veya e-posta aracılığıyla ve/veya herhangi bir etkinlik veya sosyal medya siteleri gibi Facebook, Twitter, Messenger, LinkedIn aracılığıyla bizimle paylaştığınız veya bize sunduğunuz veya bizim sizden topladığımız bilgileri nasıl topladığımızı, kullandığımızı ve diğer şekillerde nasıl ele aldığımızı size bildirmek için bu Gizlilik Politikasını oluşturduk. “Kişisel bilgi” veya “Kişisel Bilgi” terimini kullanırken, sizi kişisel olarak tanımlamak için kullanılabilecek bilgilere atıfta bulunuyoruz, örneğin adınız, e-posta adresiniz, şirket adınız, adresiniz, telefon numaranız, CV’ler, özgeçmişler ve sizin veya işiniz hakkındaki diğer bilgiler. Kişisel Bilgi aynı zamanda Facebook, LinkedIn, Twitter ve Google gibi internet üzerinde mevcut olan veya hizmet sağlayıcılardan edindiğimiz kamuoyuna açık bilgileri de içerebilir.

Çocuklar Hakkında Bilgi

Web siteleri 16 yaşın altındaki çocuklar için tasarlanmamıştır veya onlara yönelik değildir ve bilinçli olarak 16 yaşın altındaki çocuklar hakkında bilgi toplamayız veya korumayız. 16 yaşın altında bir çocuk hakkında bilgi topladığımıza inanıyorsanız, lütfen info@rebenefit.com.tr adresinden bize ulaşın, böylece bilgileri silebiliriz. Ek olarak, 16 yaşın altındaki herhangi bir çocuktan bize herhangi bir kişisel bilgi göndermemesini veya Web sitelerini kullanmamasını rica ediyoruz.

Neden ve Nasıl Kişisel Bilgilerinizi Topluyor ve Kullanıyoruz.

Topladığımız kişisel bilgilerin türleri

Web sitelerimizi nasıl kullandığınıza veya bize nasıl başvurduğunuza bağlı olarak sizden toplayabileceğimiz bilgiler şunları içerir:
• adınız;
• soyadınız;
• e-posta adresiniz;
• şirket bilgileriniz;
• şirketimizde bir role başvurduğunuzda Web sitelerimizde veya e-posta, etkinlikler, sosyal medya siteleri veya diğer siteler aracılığıyla sağlamayı seçtiğiniz CV’niz, motivasyon mektubunuz veya ek destek dokümantasyonu (portföy, projelerin açıklaması, ilgili resimler vb.);
• Bir Etkinliğe kayıt olduğunuzda sağlamayı seçtiğiniz fotoğrafınız;
• anketlerimizde (“Anket(ler)”) katıldığınızda sağlamayı seçtiğiniz yaş, cinsiyet, eğitim, akademik profil ve meslek bilgisi; ve
• Web sitelerimizdeki iletişim formunu doldururken veya etkinliklerimize katılırken, Anketlerimize katılırken veya e-posta yoluyla veya Facebook, Twitter, Messenger, LinkedIn gibi sosyal medya siteleri aracılığıyla bize başvururken bize sağlamayı seçtiğiniz diğer tüm bilgiler.


Web Sitemizi Ziyaret Edenlerin Kişisel Bilgilerini Nasıl Toplarız ve Kullanırız

Web sitelerimizden birine girdiğinizde, Web sitelerinin işleyişi için gerekli bilgileri ve Web sitelerimizi işletirken güvenlik ve hukuki gereksinimlere uygun olarak hareket etmemiz için gerekli olan bilgileri toplarız. Ziyaretiniz sırasında yaptığınız aktiviteler hakkında bilgi toplarız, örneğin ziyaret tarih ve saati, görüntülenen sayfalar, web sitemizde geçirilen süre ve hemen öncesinde ziyaret edilen web siteleri, IP adresiniz ve tarayıcınız, böylece sorgularınıza daha iyi cevap verebilir ve gelecekteki tarama deneyiminizi iyileştirmemize yardımcı olacak istatistikleri toplayabiliriz.

Web Sitelerimizin “İletişim Formu” bölümünden bilgi

Web sitelerimizdeki iletişim formlarını doldurduğunuzda sağlamayı seçtiğiniz Kişisel Bilgilerinizi toplayabiliriz, adınız ve e-postanız dahil. Bu Kişisel Bilgileri, sorgularınıza yanıt vermek ve/veya talep ettiğiniz hizmetleri ve/veya bilgileri sağlamak için kullanabiliriz.

E-posta aracılığıyla taleplerden bilgi

Bir taleple ilgili olarak bize e-posta ile başvurduğunuzda, örneğin bilgi talebi, bir ürün veya hizmet siparişi, size destek sağlama, bize bir teklif sunma veya bir etkinliğe katılma talebinizle ilgili olarak talebinize yanıt vermek ve sizinle iletişim kurabilmek için gerekli bilgileri toplarız. Örneğin, adınızı ve iletişim bilgilerinizi ve talebinizle ilgili detayları toplarız. Bu Kişisel Bilgileri, sorgularınıza yanıt vermek ve/veya talep ettiğiniz hizmetleri ve/veya bilgileri sağlamak için kullanabiliriz. Web ve e-posta trafiğini şifrelemek ve korumak için Taşıma Katmanı Güvenliği (TLS) kullanıyoruz. E-posta hizmetiniz TLS’yi desteklemiyorsa, gönderdiğimiz veya aldığımız e-postaların transit sırasında korunmadığının farkında olmalısınız. Bize gönderilen her e-postayı, dosya eklerini, virüslere veya kötü amaçlı yazılımlara karşı da izleriz. Lütfen gönderdiğiniz her e-postanın yasal sınırlar içinde olması gerektiğinin farkında olun.

Anket

Anketlere katılmayı seçtiğinizde, işe alım veya akademik girişimlerle ilgili doğru geri bildirim toplamamız için gerekli olan kişisel bilgileri gönüllü ve kendi inisiyatifinizle bize sağlamış olabilirsiniz.

Etkinlikler

Bir etkinliğe, kampanyaya, Anket’e, staja veya diğer eğitim programına (“Eğitim”) kayıt yaptırdığınızda ve/veya katıldığınızda, etkinlik, kampanya, Anket veya Eğitim organizasyonuyla ilgili olarak (çevrim içi veya çevrim dışı) ek bilgi toplayabiliriz ve bir etkinlik, kampanya, Anket veya Eğitim sırasında, oturumlara katılım, anket sonuçları, test sonuçları ve/veya sınav sonuçları gibi. Etkinlikler/kampanyalar kaydedilebilir ve grup fotoğrafları çekilebilir. Fotoğrafları tanıtım amaçlı kullanma hakkımızı saklı tutarız, aksi takdirde fotoğraflarınızın bu amaçla kullanılmasını istemediğinizi bize açıkça bildirmedikçe veya kaldırılmasını talep etmedikçe. Bize iş iletişim bilgilerinizi (örn. bir kartvizit vererek) sağladığınızda, bu bilgileri yalnızca iş amaçları için sizinle iletişim kurmak üzere kullanabiliriz.

Bülten aboneliği

Blog(lar)ımıza abone olmayı ve/veya hakkımızdaki yeni makaleleri, haberleri ve bilgileri almak için haberlerimizi (“Bülten”) almayı seçerseniz, size e-posta ile yeni makaleler ve makale içerikleri için bildirimler göndermek üzere abonelik süreci sırasında sağladığınız Kişisel Bilgileri toplarız ve kullanırız.

Bu amaçlar için kişisel bilgilerinizin kullanılmasına ilişkin onayınız isteğe bağlıdır. Bültenimize abone olmayı ve yeni makaleler, haberler ve bilgiler almayı seçmezseniz, size herhangi bir Bülten göndermeyeceğiz, ancak Web sitelerimizi kullanmanız aksi halde etkilenmeyecektir.

Bültenlerin alınmasından herhangi bir zamanda çıkma hakkınız vardır. Bunu yapmak için tüm e-postalarda yer alan “abonelikten çık” seçeneğini kullanabilirsiniz. Abonelikten çıktığınızda, bunun bir kaydını tutarız ve talebiniz işlendikten sonra yeni makaleler için e-posta almayı durdurursunuz. Abonelikten çıktıktan sonra Web sitelerimizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

İşe Alım

Bir iş başvurusu, sorgulama, bir Eğitim için kayıt ve/veya katılım bağlamında, ister Web sitelerimizde ilan edilmiş olsun isterse başka bir şekilde (LinkedIn, Facebook sayfamız vb.) kişisel bilgilerinizi bize sağlayabilirsiniz. Bu bilgiler, şirketimizde bir rol için başvuruda bulunduğunuzda ya da e-posta, sosyal medya siteleri veya diğer siteler üzerinden bize ulaştığınızda sağlamayı seçtiğiniz adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, CV’niz, motivasyon mektubunuz veya ek destekleyici belgeler (portföy, proje açıklamaları, ilgili fotoğraflar vb.) ve diğer bilgileri içerebilir. Bu bilgileri, sorgunuzu ele almak veya sizi istihdam amaçlarıyla değerlendirmek için departmanlarımız arasında kullanabiliriz. Başvuru süreci sırasında verdiğiniz tüm bilgiler sadece başvuruda bulunduğunuz ilgili boş pozisyon için işe alım amacıyla kullanılacak ve en fazla 6 ay boyunca saklanacaktır. Açıkça onay verdiyseniz, bilgileriniz eğitiminiz, mesleki niteliğiniz ve deneyiminiz göz önüne alındığında sizin için uygun olan gelecekteki boş pozisyonlar için 2 yıl süreyle personel işe alma amacıyla da kullanılacaktır. Eğer sizinle bir istihdam ilişkisi kurarsak, sunulan bilgiler yasal gereksinimlere uygun olarak istihdam ilişkisini işleme amacıyla saklanacaktır. Ayrıca, işe alım süreci sırasında sağladığınız bilgileri, gerektiğinde diğer yasal veya düzenleyici gereklilikleri yerine getirmek için de kullanabiliriz. Ek olarak, işe alım amacıyla CV’nizde istihdam sözleşmesinin sonuçlandırılması için yasal minimumdan daha fazla bir hacimde Kişisel Bilgi sağlamayı seçebilirsiniz ve bu durumda lütfen, yasal minimumun ötesindeki verilerin sağlanmasının zorunlu olmadığını ve bu verileri sağlamamanızın seçim süreci üzerinde olumsuz bir etkisi olmadığını unutmayın. Kişisel Bilgilerinizi bir onayın temelinde gönüllü olarak sağladığınız için, onayınızı herhangi bir zamanda geri çekme hakkına sahipsiniz. Bunu, security-incident@rebenefit.bg adresine bir e-posta göndererek yapabilirsiniz (lütfen aşağıdaki VERİ KONUSU OLARAK HAKLARINIZ bölümünde veri konusu olarak haklarınızla ilgili daha fazla bilgi için bakınız). İşe alım süreci sırasında verdiğiniz bilgileri pazarlama amaçları için üçüncü taraflarla paylaşmayacak veya bilgilerinizi Avrupa Ekonomik Alanı dışında saklamayacağız. Sağladığınız bilgiler, bilgilerin elektronik veya fiziksel formatda olup olmadığına bakılmaksızın biz ve/veya veri işlemcilerimiz tarafından güvenli bir şekilde saklanacaktır. İş başvurusunda bulunan kişiler hakkında, bize olan temasınız, bizimle olan etkileşimleriniz aracılığıyla veya istihdam ajansları ve İnternet’teki diğer web siteleri gibi üçüncü taraflardan izin verilen ölçüde bilgi elde edebiliriz. Örneğin, LinkedIn gibi sosyal medya siteleri tarafından saklanan belirli kişisel verilere erişim sağlamamıza izin verebilirsiniz. Bu bilgilere erişime izin vererek, bu bilgileri bu Politika uyarınca toplamamızı, saklamamızı ve kullanmamızı kabul edersiniz.

Sosyal Medya Üzerinden Bize Ulaşan Kişiler

Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarıyla bağlanmayı veya bize link vermek için seçtiyseniz veya bize sosyal medya üzerinden özel veya doğrudan bir mesaj gönderdiyseniz, sosyal medya sitelerinde sizin tarafınızdan gönderilen bilgileri de toplayabiliriz. Bu bilgiler başka organizasyonlarla paylaşılmayacaktır.

İş Amacımız

Kişisel Bilgilerinizi iş amaçlarımız için de kullanabiliriz, örneğin:
• kayıt tutma, istatistiksel analiz, dahili raporlama ve araştırma amaçları;
• ağ ve bilgi güvenliğini sağlamak;
• hizmetlerimizdeki değişiklikler hakkında sizi bilgilendirmek;
• yaptığınız herhangi bir şikayeti araştırmak;
• sizinle aramızdaki herhangi bir anlaşmazlık veya beklenen anlaşmazlıkta kanıt sağlamak;
• Web sitelerimizin çeşitli yönlerini özelleştirmek ve deneyiminizi geliştirmek;
• Web sitelerimizin çalışmasına ev sahipliği yapmak, bakımını yapmak ve diğer şekillerde desteklemek;
• dolandırıcılığın ve diğer suçların tespitini ve önlenmesini ve risk yönetimi amaçlarını gerçekleştirmek;
• iş ve felaketten kurtarma için (örn. yedekler oluşturmak);
• belge saklama/depolama için;
• veritabanı yönetimi için;
• haklarımızı, mülkiyetimizi ve/veya güvenliğimizi, personelimizi ve diğerlerini korumak için; ve
• kullanıcılarımıza sunduğumuz hizmetlerin kalitesini sağlamak için.

Üçüncü Taraf Hizmetlerinin ve Çerezlerin Kullanımı

Web sitelerimizin kullanımınıza ilişkin bilgileri çeşitli teknolojiler aracılığıyla toplarız. Birisi Web sitelerimizi ziyaret ettiğinde, standart internet günlüğü bilgilerini ve ziyaretçi davranış modellerinin ayrıntılarını toplamak için kendi hizmetlerimizi ve teknolojilerimizi, aynı zamanda üçüncü taraf hizmetlerini ve teknolojilerini kullanırız. Bu, Web sitelerinin çeşitli kısımlarına kaç ziyaretçinin geldiğini öğrenmek için yapılır. Bu bilgi kimseyi tanımlamayacak şekilde işlenir. Web sitemiz, Web sitemizin nasıl kullanıldığına dair bilgi toplamak ve tercihlerinizi hatırlamak için “çerezler” adında standart bir teknolojiyi ve sunucu günlüklerini kullanır. Çerezler ve sunucu günlükleri aracılığıyla toplanan bilgiler, ziyaretlerin tarihini ve saatini, görüntülenen sayfaları, Web sitemizde geçirilen süreyi ve kendi sitemizden hemen önce ziyaret edilen web sitelerini, IP adresinizi ve tarayıcınızı içerebilir. Çerez, bir web sitesini ziyaret ettiğinizde bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza kaydedilen küçük bir metin dosyasıdır. Bu, web sitesinin, bir süre boyunca eylemlerinizi ve tercihlerinizi (giriş yapma, dil, yazı tipi boyutu ve diğer gösterge tercihleri gibi) hatırlamasını sağlar, böylece Web sitemize geri döndüğünüzde veya bir sayfadan diğerine göz attığınızda bunları tekrar girmeniz gerekmez. Ayrıca üçüncü taraf hizmeti olan Google Analytics’i kullanıyoruz – Google, Inc. tarafından sağlanan bir web analizi hizmeti. Google’ın Web sitelerimizi ziyaret edenlerin kimliklerini öğrenmeye çalışmasına izin vermiyoruz ve kendimiz de bu tür bir girişimde bulunmuyoruz. Google Analytics, ziyaretçilerin Web sitemizi nasıl kullandığını analiz etmemize yardımcı olmak için çerezleri kullanır. Çerez tarafından Web sitelerinin kullanımınıza ilişkin olarak oluşturulan bilgiler IP adresinizi içerir ve Google’ın sunucularında saklanmak üzere Google’a iletilir. Google, bu bilgileri Web sitelerini kullanımınızı değerlendirmek, web sitesi aktivitesi hakkında raporlar oluşturmak ve İnternet kullanımına ilişkin diğer hizmetleri sağlamak için kullanacaktır. Google, bunu yapmak için yasal olarak zorunlu olduğunda bu bilgileri üçüncü taraflara da iletebilir veya bu tür üçüncü taraflar bilgileri Google adına işler. Web sitelerimizi kullanarak, yukarıda belirtildiği şekilde ve belirtilen amaçlar için ziyaretinizle ilgili verilerin Google tarafından işlenmesine onay vermiş olursunuz. Eğer isterseniz, tarayıcınızın tercih ayarlarında çerezleri kapatarak veya Google Analytics Opt-out Tarayıcı Eklentisini https://tools.google.com/dlpage/gaoptout adresinden indirip yükleyerek bu işlemden çıkabilirsiniz. Ancak, lütfen bu durumda Web sitelerinin tüm işlevlerinden tam olarak yararlanamayabileceğinizi unutmayın.

HubSpot, e-posta hizmet sağlayıcımızdır. Bu hizmeti sunmak için HubSpot, Bültenimize abone olan Web sitemizin ziyaretçilerinin e-posta adreslerini işler. Yazılım mühendisliği ve IT kaynak temini işindeki zorlukların üstesinden gelme deneyimimizi paylaşmak için kullanıyoruz. Bültenimize abone olduysanız periyodik olarak size bültenler göndeririz. HubSpot Gizlilik Politikasını buradan okuyabilirsiniz: https://legal.hubspot.com/privacy-policy

Web sitelerimizin güvenliğini ve performansını sürdürmek için bir üçüncü taraf hizmeti kullanıyoruz. Bu hizmeti sunmak için Web sitemizin ziyaretçilerinin IP adreslerini işler. Ek olarak, Web sitemizin sayfalarında toplama sırasında belirtilen daha spesifik amaçlar için Kişisel Bilgilerinizi kullanabiliriz. Eğer bize talep edilen Kişisel Bilgileri sağlamayı seçmezseniz, talep ettiğiniz bilgi ve/veya hizmetleri size sağlayamayabilir veya Kişisel Bilgileri talep ettiğimiz amaç(lar) için bunları yerine getiremeyebiliriz. Bunun dışında, Web sitemizi ziyaretiniz etkilenmez.

Kişisel Bilgilerin Toplanma ve Kullanma Hukuki Temeli

Etkinliklere aboneliğinizle, bir Anket, Eğitim, Bültenimiz, Web Sitelerimizdeki iletişim formlarının kullanımı ve işe alım amaçları için kişisel bilgilerinizi işleriz ve bu konuda sizden onay almışsak bu bilgileri işleriz. Diğer durumlarda, kişisel bilgilerinizi şu nedenlerle işleriz:
• yasal ve düzenleyici yükümlülüklerimize uymak için;
• veri koruma çıkarlarınızı veya temel haklarınızı ve özgürlüklerinizi geçersiz kılmadan meşru çıkarlarımız için:
• sorgularınıza yanıt vermek;
• size hizmet ve/veya bilgi sağlamak; ve
• yukarıda 2.8 bölümünde belirtildiği üzere dahili iş amaçlarımız için.

Meşru çıkarlarımıza dayalı olarak işlem yapmaya herhangi bir zamanda itiraz edebilirsiniz. Bunu security-incident@rebenefit.bg adresinden bize ulaşarak yapabilirsiniz. Ayrıca VERİ KONUSU OLARAK HAKLARINIZ bölümünde “İtiraz hakkı” bölümünü de göz önünde bulundurun.

Eğer kişisel bilgilerinizin belirli bir amaç için ne temelde işlendiğini öğrenmek isterseniz, bize info@rebenefit.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Kişisel Bilgilerin Saklanması

Politikamız, toplandığı belirli amaç veya amaçlar için gerekli olan süre boyunca Kişisel Bilgilerinizi saklamaktır. Ancak, şu faktörleri göz önünde bulundurarak bazı Kişisel Bilgileri daha uzun bir süre saklamak zorunda kalabiliriz:
• geçerli yasa gereği belirli bir süre boyunca veri saklama yükümlülüğü;
• geçerli yasa(lar) altındaki zamanaşımı süreleri;
• (potansiyel) uyuşmazlıklar ve
• ilgili veri koruma otoriteleri tarafından yayımlanan rehberler.

Kişisel Bilgilerinizi işlemeye devam ederken, bunların bu Gizlilik Politikasına uygun şekilde işlendiğinden emin olacağız. Aksi takdirde, bu bilgilerin daha fazla gerekli olmadığı zaman güvenli bir şekilde sileriz.

Kişisel veri koruma için dahili kurallarımızda katı veri saklama süreleri belirledik. Kişisel Bilgilerinizi belirli bir amaç için ne kadar süreyle sakladığımızı öğrenmek isterseniz, bize security-incident@rebenefit.bg adresinden ulaşabilirsiniz.

Bilgileri Üçüncü Taraflarla Ne Zaman ve Nasıl Paylaşıyoruz?

Sunduğumuz bazı hizmetler üçüncü tarafların katılımını gerektirir. Bu üçüncü tarafları dikkatlice seçtik ve Kişisel Bilgilerinizin yeterince korunduğundan emin olmak için adımlar attık. Kişisel Bilgilerinizi üçüncü taraflarla nasıl paylaştığımıza dair detaylar aşağıda belirtilmiştir:

Google Analytics

Web sitelerimiz, Google Inc. (“Google”) tarafından sağlanan bir web analizi hizmeti olan Google Analytics’i kullanmaktadır. Google Analytics, çerezleri kullanarak çalışır. Google Analytics çerezleri IP adresinizi toplar. Ziyaretçilerin web sitelerimizi nasıl kullandığı hakkında bilgi toplamak için Google Analytics çerezleri tarafından toplanan bilgileri kullanıyoruz.

Tarayıcınızın Google Analytics ile bağlantılı olarak gönderdiği IP adresi, Google tarafından diğer verilerle birleştirilmeyecektir. Eğer isterseniz, tarayıcınızın tercih ayarlarında çerezleri kapatarak veya Google Analytics Opt-out Tarayıcı Eklentisini http://tools.google.com/dlpage/gaoptout adresinden indirip yükleyerek bu işlemden çıkabilirsiniz. Ancak, bu durumda web sitelerinin tüm işlevlerinden tam olarak yararlanamayabileceğinizi unutmayın. Kişisel Bilgilerinizi yeni bir amaç için kullanmak istediğimizde, öncelikle sizi bu konuda bilgilendireceğiz.

Üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları

Kişisel Bilgilerinizi ayrıca, Avrupa Ekonomik Alanı (“EEA”) içinde bulunan ve web sitelerimize destek hizmetleri sağlamak amacıyla görevlendirdiğimiz üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımızla paylaşıyoruz. Bu, web sitelerimizin barındırılması ve bakımı; veri depolama; veritabanı yönetimi yardımı ve ilgili görevler veya süreçlerde bize yardımcı olmak amacıyla yapılır.

Kişisel Bilgilerinizi, herhangi bir yasal yükümlülüğe uymak için ya da REBENEFİT BİLGİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DANIŞMANLIK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, personelimizin veya diğerlerinin haklarını, mülkiyetini ve/veya güvenliğini korumak amacıyla herhangi bir diğer üçüncü taraf ile de paylaşabiliriz; veya bir mahkeme, düzenleyici veya devlet kurumunun gerekliliklerine uygun olarak hareket etmek için, örneğin, bir arama emri veya mahkeme kararına uymak ya da geçerli bir yasa veya yönetmelikle uyumlu olarak hareket etmek amacıyla.

Paylaşım düğmeleri

Web sitelerimiz, içeriği sosyal medya kanallarında, örneğin, Facebook’ta paylaşmanız için tıklanabilir paylaşım düğmeleri sağlar. Bu düğmeleri kişisel bilgilerinizi sosyal medya sağlayıcılarıyla paylaşmak için kullanmıyoruz. Bir paylaşım düğmesine tıkladığınızda, ilgili sosyal medya sağlayıcısı sizden doğrudan Kişisel Bilgi toplar. Bir içeriği paylaşmayı düşündüğünüz herhangi bir sosyal medya sağlayıcının gizlilik bildirimini okumadan önce ilgili paylaşım düğmesine tıklamadan önce lütfen okuyun.

Devralma

Eğer biz (veya varlıklarımız) birleşme, satın alma, iflas ya da başka yollarla başka bir şirket tarafından satın alınırsa, o şirket Websitesinde tarafımızdan toplanan tüm bilgilere sahip olacaktır. Bu tür bir olayda, e-posta yoluyla ve/veya Websiteslerimizde belirgin bir bildirimle mülkiyet değişikliği, Kişisel Bilgilerinizin kullanılma biçimleri ve Kişisel Bilgileriniz hakkında sahip olabileceğiniz seçenekler hakkında bilgilendirilirsiniz.

Uluslararası Transferler

Bu gizlilik politikasında tarif edilen bazı üçüncü taraflar, Avrupa Ekonomik Alanı (“EEA”) dışındaki diğer ülkelerde bulunabilir. EEA dışına kişisel bilgi transferi yapmamız gerektiğinde, Kişisel Bilgilerinizin bu Gizlilik Politikasıyla ve yeterli bir koruma seviyesiyle uygun bir şekilde ve güvende işlendiğinden emin olmak için gerekli tüm adımları atarız. Özellikle, Avrupa Komisyonu tarafından onaylanmış standart sözleşmeli veri koruma maddelerini, veri işleyicilere yapılan transferler için bağlayıcı kurumsal kuralları veya transferi korumak için diğer uygun yasal mekanizmaları uygulayarak.

Bir Veri Konusu Olarak Haklarınız

Aşağıdaki bölüm, haklarınızı açıklamaktadır.

Bilgilendirilme hakkı

Kişisel Bilgilerinizin nasıl kullanıldığı ve haklarınız hakkında açık, şeffaf ve kolayca anlaşılabilir bilgiler sağlanma hakkına sahipsiniz. Bu nedenle bu Gizlilik Politikasında size bu bilgileri sağlıyoruz.

Erişim hakkı

Kişisel Bilgilerinizi (eğer işliyorsak) ve diğer bazı bilgileri (bu Gizlilik Politikasında sağlandığı gibi) elde etme hakkına sahipsiniz. Bu, bilgilerinizin veri koruma yasasına uygun olarak kullanıldığından emin olmanız ve kontrol edebilmeniz için gereklidir.

Bunu yaparken başka bir kişi hakkında Kişisel Bilgiyi açığa çıkarmamız gerekebilir ya da başka bir kişinin hakları olumsuz etkilenebilir.

Düzeltme hakkı

Kişisel Bilgilerinizin yanlış veya eksik olduğu durumlarda, bu bilgileri düzeltmemiz için bize başvurabilirsiniz. Örneğin, yanlış adınızı veya adresinizi.

Silme hakkı

Bu, ‘unutulma hakkı’ olarak da bilinir ve temel olarak Kişisel Bilgilerinizin kullanımı için bize geçerli bir sebep olmadığında ya da kullanımı yasa dışı olduğunda Kişisel Bilgilerinizin silinmesini veya kaldırılmasını talep etmenizi sağlar. Bu genel bir silme hakkı değildir; istisnalar vardır, örneğin, Kişisel Bilgilerinizi yasal bir iddiada savunmamız gerektiğinde veya yasal bir yükümlülüğümüz olduğunda.

İşleme kısıtlama hakkı

Kişisel Bilgilerinizin daha fazla kullanımını kısıtlama veya bir silme alternatifi olarak bir düzeltme talebini değerlendirirken Kişisel Bilgilerinizin daha fazla kullanımını ‘engelleme’ veya bastırma hakkına sahipsiniz. İşlem kısıtlandığında, Kişisel Bilgilerinizi hala saklayabiliriz, ancak daha fazla kullanamayız. Kişisel Bilgilerinin daha fazla kullanımını ‘engelleme’ talebinde bulunan kişilere dair listeleri saklarız, böylece gelecekteki kısıtlamanın saygı görmesi sağlanır.

Veri taşınabilirliği hakkı

Farklı kuruluşlar arasında kendi amaçlarınız için belli Kişisel Bilgileri elde etme ve tekrar kullanma hakkına sahipsiniz. İtiraz hakkı Kişisel Bilgilerinizin belli türlerine, özellikle bize veya bir üçüncü tarafa ait meşru çıkarlar için işlenmesine itiraz etme hakkına sahipsiniz.

Eğer meşru nedenlerle işleme yapmaya devam edebilmemiz için kişisel çıkarlarınızı, haklarınızı ve özgürlüklerinizi aşan geçerli nedenler gösterebilirsek veya bu bilgilere yasal bir iddianın kurulması, uygulanması veya savunulması için ihtiyaç duyarsak, Kişisel Bilgilerinizi işlemeye devam edebiliriz.

Bir veri koruma otoritesine şikayette bulunma hakkı

Kişisel Bilgilerinizin toplanması ve kullanılması hakkında bir veri koruma otoritesine şikayette bulunma hakkınız vardır. EEA, İsviçre ve bazı Avrupa dışı ülkelerdeki (ABD ve Kanada dahil) veri koruma otoriteleri için iletişim bilgileri http://ec.europa.eu/justice/article 29/structure/data-protection-authorities/index_en.htm adresinde mevcuttur. Bulgar veri koruma otoritesi (CPDP) için iletişim bilgileri https://www.cpdp.bg/en/index.php?p=pages&aid=6 adresinde mevcuttur ve şunlardır:

Güvenlik Önlemleri

Web Sitelerimiz EEA’daki sunucularda barındırılmaktadır. ISO 27001 güvenlik standardını benimsemiş ve uygulamış bulunmaktayız. Bilgi depolama, kilitli ve sertifikalı bir bilgi merkezindeki güvenli bilgisayarlarda yapılmakta ve bilgi mümkün olduğunca şifrelenmektedir. Periyodik olarak sistem testleri yapmaktayız ve güvenlik politika ve prosedürlerimizi gözden geçirerek sistemlerimizin güvende ve korunmuş olduğundan emin olmaktayız. Verilerinizi korumak için geniş ve sofistike güvenlik teknolojisi kullanmaktayız.

Tarayıcılar ile web sunucumuz arasındaki iletim, Güvenli Yuva Katmanı (SSL) teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilir. İnternet üzerinden bilgi iletiminin tamamen güvende olmadığı için, Web Sitelerimize yapılan bilgi iletimlerinizin güvenliğini garanti edemez ve Kişisel Bilgilerinizin başkaları tarafından yakalanıp deşifre edilmeyeceğini garanti edemeyiz.

Gizlilik

Tarafınıza sağlanan bilgilerin gizli olabileceğini kabul ediyoruz. Kişisel Bilgilerinizi ticari olarak herhangi bir üçüncü tarafa satmaz, kiralamaz, dağıtmaz veya başka bir şekilde sunmazız, ancak bu Gizlilik Politikasında belirtildiği şekilde hizmet sağlayıcılarımızla bilgi paylaşabiliriz. Bilgilerinizi Gizlilik Politikamıza ve tüm geçerli yasalara uygun olarak gizlilik içinde tutar ve koruruz.

Bağlantılar

Web sitelerimizdeki bağlantıları veya üçüncü taraf uygulamalarını kullanarak bağlantı kurduğunuz web sitelerinin veya uygulamalarının sahiplerinin sizin hakkınızda topladığı bilgileri, gizlilik uygulamalarını ve çerez kullanımını nasıl ele aldığı konusunda bir kontrolümüz bulunmamaktadır.

Bu Gizlilik Politikası sadece Web Siteleri için geçerlidir ve bağlantılı web sitelerinde veya uygulamalarda yapılan aktiviteleri düzenlemez. Bu bağlantıları ve uygulamaları kullanmadan önce üçüncü taraf sitelerin gizlilik politikalarıyla tanışmanız gerekir. Diğer web sitelerinin içeriği veya gizlilik uygulamalarından sorumlu değiliz.

Gizlilik Politikasının Kabulü

Bu Gizlilik Politikasının şartlarını kabul etmiyorsanız, lütfen bize herhangi bir bilgi sağlamayın ve Web Sitelerini kullanmayın. Web Sitelerini kullanarak ve bize gönüllü bilgi sağlayarak, bu Gizlilik Politikasında belirtildiği şekilde Kişisel Bilgilerin toplanmasına ve kullanılmasına rıza göstermiş olursunuz.

Gizlilik Politikasının Etkisi ve Bu Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler

Bu Gizlilik Politikası, bir birey ile aramızda bir sözleşme oluşturmaz. Gizlilik Politikası zaman zaman değişikliklere de tabi olabilir. Gizlilik Politikamızı her değiştirdiğimizde, güncellenmiş politikayı Web Sitelerimizde yayınlarız.

Bu Gizlilik Politikasını düzenli olarak kontrol edin. Geçerli yasaya tabi olarak, tüm değişiklikler yeni Gizlilik Politikasını yayınladığımız anda yürürlüğe girecektir, ancak zaten sizden bilgi topladıysak ve/veya yasal olarak böyle yapmak zorunda kaldıysak, Gizlilik Politikamızdaki herhangi bir değişiklik hakkında sizi bilgilendirmek için ek adımlar atabilir ve bu değişiklikleri kabul etmenizi isteyebiliriz.

Ancak, bu Gizlilik Politikası gelecekte değişirse, bu Gizlilik Politikası altında bize gönderdiğiniz kişisel bilgileri, bu Gizlilik Politikasıyla büyük ölçüde tutarsız bir şekilde kullanmayacağımızdan emin olabilirsiniz, önceden rızanız olmadan.

Bizimle İletişime Geçin

Bu Gizlilik Politikası veya Kişisel Bilgilerinizin nasıl ele alındığı hakkında bir sorunuz varsa, security-incident@rebenefit.bg adresine e-posta gönderebilirsiniz. Eğer bizden daha fazla bülten e-postası almak istemiyorsanız, lütfen her e-postada bulunan abonelikten çıkma talimatlarını takip edin. Eğer bizden boş pozisyonlar için e-postalar almak istemiyorsanız, lütfen security-incident@rebenefit.bg adresine e-posta gönderin.

Daha fazla bilgi talep etmek veya yukarıda belirtilen haklardan herhangi birini kullanmak istiyorsanız, veya Kişisel Bilgilerinizin nasıl ele alındığından memnun değilseniz, buradan bize ulaşın: security-incident@rebenefit.bg. Lütfen istediğiniz bilgileri belirlememize, almak istediğiniz eylemi ve bu eylemin neden alınması gerektiğine dair mümkün olduğunca çok bilgi verin.

Kişisel Bilgilerinizin işlenmesinin veri koruma hukukuna uygun olmadığını düşünüyorsanız veya şikayetinize verdiğimiz yanıttan memnun değilseniz, bulunduğunuz yerdeki ilgili AB veri koruma otoritesine şikayette bulunabilirsiniz. Her AB veri koruma otoritesinin iletişim bilgileri şu adreste bulunabilir: http://ec.europa.eu/justice/article-29/structure/data-protection-authorities/index_en.htm. Bulgar veri koruma otoritesi (CPDP) iletişim bilgileri https://www.cpdp.bg/en/index.php?p=pages&aid=6 adresinde bulunabilir ve aşağıda belirtildiği gibidir.

Bu Gizlilik Politikası, 17 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe girmiştir.